Під час прийому протизаплідних таблеток почалися місячні: питання гінеколога

Як правило, дівчата і жінки звертаються до оральних контрацептивів для запобігання небажаної вагітності. Препарати впливають на гормональний фон, що веде за собою зміни в репродуктивній системі. Один з наслідків – неможливість настання вагітності. Ще один плюс від прийому ОК – нормалізація менструального циклу. Це особливо важливо, якщо раніше він був нестабільним.

Але якщо гормональні засоби підібрані неправильно або жінка “призначила” їх собі сама, менструальний цикл стає хаотичним. Якщо під час прийому протизаплідних таблеток почалися місячні, про що це може говорити? Як уникнути проблеми? Чому відбувається дестабілізація циклу?

Чому обирають ОК?

Звичайно, основна функція контрацептивів – оберігати від небажаної вагітності. Але дівчата і жінки вибирають цей спосіб і по іншим причинам. Головна з них – вплив на менструальний цикл. Гормональні засоби дозволяють стабілізувати його – місячні вже не стануть неприємною несподіванкою, так як жінка дізнається про їх настання за 1-2 дні.

Дивіться також:  Розрив промежини 2 ступеня: види, причини, ушивання та профілактика

Сама менструація при прийомі ОК протікає більш швидко і безболісно. Ознаки ПМС проявляють себе більш м’яко або практично непомітні.

Ще одна корисна функція ОК – вони сприяють поліпшенню стану шкіри. Тому нерідко ці контрацептиви виписують і дівчатам, які не живуть активним статевим життям. Справа в тому, що в таблетках міститься естроген, який пригнічує інший гормон – андроген, який відповідає за вироблення шкірного жиру. Але ОК – це не панацея від акне. Адже причини висипань на шкірі різні і не завжди мають гормональну природу.