«Колдрекс» дитячий: інструкція по застосуванню, складу препарату, аналоги, відгуки

Дитячий «Колдрекс» являє собою порошок для приготування розчину. Цей препарат чудово зарекомендував себе в боротьбі з простудними захворюваннями і грипом. Його використовують при перших ознаках хвороби: біль у м’язах, температури, нежитю і головного болю.

Хімічний склад

В основі цього кошти знаходяться три активних компоненти: фенілефрину гідрохлорид, парацетамол, вітамін С. Крім того, крім основних речовин, у складі препарату «Колдрекс» також присутні і допоміжні: ароматизатор з запахом лимоном, цукор, цитрат натрію, діоксид колоїдний і харчовий барвник.

Форма випуску

Для дітей існує «Колдрекс Юніор» у вигляді порошку світло-жовтого відтінку. При зіткненні з водою його колір змінюється і стає блідо-зеленим. Іноді спостерігається невеликий осад, який не впливає на якість лікування. Порошок міститься в зручній упаковці вагою триста міліграм. В одній пачці знаходиться десять пакетиків препарату. Це засіб вироблено іспанської фармацевтичною компанією SmithKline Beecham, S. A.

Корисні властивості

Кожен з активних компонентів володіє своїми корисними властивостями. Наприклад, фенілефрину гідрохлорид перешкоджає появі нежиті, так як швидко і ефективно звужує судини пазух носа. Парацетамол являє собою досить відоме протизапальний засіб, що використовується для пониження температури тіла. Крім того, парацетамол відмінно справляється з головним і м’язовим болем. Завдяки вітаміну C зміцнюється імунітет і помітно посилюються захисні функції організму. І тим не менш, перед тим як дати порошок «Колдрекс»дитині, слід вивчити всі протипоказання і небажані ефекти.

Для чого використовують

Як правило, це засіб застосовується в наступних випадках:

  • Якщо у дитини спостерігаються болі в м’язах і головний біль.
  • Рясні виділення з носа або, навпаки, закладення носових пазух.
  • Особливо ефективна дія «Колдрексу» при болю в горлі.
  • Він знижує температуру тіла і бореться з ознобом.

Словом, використання цього препарату при простудних захворюваннях досить ефективно. Недарма можна зустріти чимало хороших відгуків про «Колдрексе» для дітей. Він допомагає полегшити стан хворого дитини, а на ранніх стадіях повністю позбавляє від хвороби.

Як застосовувати

Для приготування ліків досить розчинити одержимі порошку в половині чашки кип’яченої води. Напій вживають в теплому вигляді. Смак у нього досить приємний, але при бажанні можна додати цукор. Не рекомендується використовувати мед або інші добавки.

Зі скількох років дитячий «Колдрекс» може призначити лікар? Це засіб призначений для лікування дітей від шести до дванадцяти років. Як правило, використовується до шести пакетиків на добу. Причому проміжок між прийомами засобу повинен становити не менше чотирьох годин. Зазвичай курс лікування триває три-чотири дні. У більш важких випадках «Колдрекс» можна застосовувати п’ять днів.

Інструкція по застосуванню «Колдрексу» в таблетках радить використовувати цей засіб не частіше, ніж шість разів на добу. А всього можна спожити лише вісім таблеток на день.

Протипоказання до використання

Це засіб не використовують для лікування дітей молодше шести років. А також не рекомендується приймати «Колдрекс» при нирковій і печінковій недостатності. З-за того, що у складі присутній цукор, цей препарат не можна вживати дітям з цукровим діабетом. Протипоказанням до використання також є захворюванням крові і щитовидної залози.

Небажані ефекти

В інструкції по застосуванню «Колдрексу» і в таблетках, і в порошку виробники попереджають, що у разі передозування може спостерігатися блідість шкіри, яка часто з’являється при дуже великих дозах парацетамолу. А також дитина іноді відчуває біль в області живота і порушення функції сечовивідних органів. Крім того, тривале вживання «Колдрексу» може викликати стійке відчуття нудоти і навіть блювання. При передозуванні, вітамін С викликає діарею, а фенілефрин — аритмію і головний біль.

Дивіться також:  Облепиховые свічки для дітей: призначення педіатрів, склад та інструкція по застосуванню

Особливі рекомендації

Згідно інструкції по застосуванню, порошок «Колдрекс» дітям вкрай небажано давати разом з «Аспірином», «Цитрамоном» та іншими препаратами, що містять ацетилсаліцилову кислоту. Він вкрай погано поєднується антидепресантами. Знаходиться в його складі компонент фенілефрин може порушити роботу шлунку і підвищити ризик виникнення глаукоми. Крім того, він несприятливо позначається на стані серцево-судинної системи.

Якщо у пацієнта є серйозні порушення в роботі печінки, то перед тим як пити «Колдрекс», слід обов’язково сходити в поліклініку і порадитися з лікарем. Можливо, цей препарат в даному випадку не підійде або буде потрібно прийом будь-яких додаткових коштів. Якщо потрібне лікування дітей до шестирічного віку, то також знадобиться консультація з фахівцем, щоб не допустити ускладнень.

Правила зберігання

Дитячий «Колдрекс» рекомендують зберігати в сухому і теплому місці при температурі, що не перевищує двадцяти п’яти градусів. А також місце для препарату не повинно бути доступно маленьким дітям і домашнім тваринам. За умови дотримання всіх правил зберігання «Колдрекс» не втрачає свої властивості протягом трьох років.

Аналоги препарату

Серед найпопулярніших аналогів цього кошти виділяють порошок «Терафлю», «Флюколд», «Аджиколд», «Грипаут хотмикс» і «Максиколд». Всі вони мають приємними фруктовими ароматами і непоганим смаком. Їх склад практично подібний «Колдрексу», а значить, володіє аналогічними діями. Крім того, є засоби від застуди, в яких замість парацетамолу присутній ацетилсаліцилова кислота.

«Флюколд» для дітей

Цей індійський препарат містить у своєму складі парацетамол, вітамін C і фенілефрину гідрохлорид. Серед додаткових компонентів є, харчовий барвник жовтого відтінку, цукор, пропілпарабен, кислота лимона і метилпарабен. Його можна використовувати для лікування дітей від дванадцяти років. Для приготування лікарського засобу досить розчинити один пакетик з порошком у склянці теплої води. Часовий проміжок між прийомом порошків «Флюколда» повинен складати не менше чотирьох годин. У випадку передозування спостерігається нудота, блювання, запаморочення, біль в області печінки і діарея. У таких випадках рекомендується прийняти сорбент або промити шлунок.

З-за того, що у складі присутній цукор, «Флюколд» не рекомендується вживати хворим з цукровим діабетом. Він погано поєднується з антидепресантами та іншими препаратами, призначеними для звуження судин носових пазух. Крім того, щоб не викликати передозування, заборонений прийом додаткових коштів з парацетамолом.

Препарат «Аджиколд»

Цей аналог «Колдрексу» для дітей проведено індійської фармацевтичної компанією «Аджио Фармасьютікалс Лтд». Він продається у вигляді порошку з апельсиновим смаком і ароматом. У його складі присутні активні компоненти аналогічні «Колдрексу». «Аджиколд» рекомендується вживати при перших ознаках застуди чи грипу. Однак він має ряд протипоказань, серед яких: дитячий вік до дванадцяти років, перший і останній триместр вагітності, а також наявність захворювань печінки, нирок і годування груддю. Особливо слід бути обережними при вроджених метаболічних порушеннях. Крім того, якщо у дитини є бронхіальна астма, вживати цей препарат також не рекомендується.

Розчин порошку п’ють до чотирьох разів на добу з часовим проміжком, що становить шість годин. Вкрай небажано приймати «Аджиколд» більше п’яти днів. В іншому випадку може спостерігатися анемія, підвищений тиск, в’язкість крові, а також нервова збудливість.

Дивіться також:  "Ніфедипін": побічні дії, інструкція по застосуванню, ціни, відгуки

Погано поєднується «Аджиколд» з антидепресантами і барбітуратами. Крім цього, слід бути обережними і не вживати цей засіб разом з препаратами, що містять парацетамол. Зберігається він на протязі трьох років при температурі близько двадцяти градусів.

Порошок «Грипаут хотмикс»

Він має приємний світло-оранжевим відтінком і цитрусовим ароматом. Його також виготовляє індійська фармацевтична компанія «Аджио Фармасьютікалс Лтд». Це засіб має судинозвужувальну ефектом, завдяки чому купірується виділення слизу з носа і, таким чином, звільняються дихальні шляхи. Крім того, досить великий вміст вітаміну C сприяє процесу одужання і зміцнення імунної системи.

Цей порошок лікарі радять приймати при перших ознаках грипу, які зазвичай проявляється у вигляді закладеності носа, головного та м’язового болю, а також підвищеній температурі. Його вживають аналогічно «Колдрексу». Тобто по одному пакету порошку через кожні чотири години. Вкрай обережними слід бути при захворюванні печінки або нирок. Іноді у дитини виникає висип і свербіж на поверхні шкіри. Крім цього, іноді занадто довге лікування призводить до нервової збудливості, погіршення апетиту і загальної слабкості.

«Грипаут хотмикс» не рекомендується пити разом з деякими антибіотиками широкого спектру дії. Зберігають його на протязі трьох років в сухому і теплому місці. В одній упаковці знаходяться п’ять пакетиків. Препарат відпускають без рецепта лікаря.

Засіб від застуди «Максиколд»

Формою випуску також є порошок, який має три різновиди. В аптеках можна зустріти «Максиколд з лимонним, апельсиновим і малиновим смаком. Діти приймають порошок не частіше чотирьох разів на добу. Часовий проміжок повинен становити не менше шести годин. Курс лікування також не повинен тривати більше трьох днів щоб не викликати передозування. У разі виникнення небажаних ознак рекомендується прийняти сорбент.

Серед побічних ефектів зазвичай спостерігається висип і почервоніння на шкірі, блідість, нудота та запаморочення. На відміну від попередніх препаратів, «Максиколд» зберігається не більше двох років. Виробники випускають два види упаковок різних розмірів, в яких знаходяться п’ять чи десять порошків.

Порошок «Терафлю»

Дуже часто батьки дітей цікавляться: «Що краще — «Колдрекс» або «Терафлю»?». Цей препарат містить активну речовину парацетамол, але в набагато більшій кількості, ніж «Колдрекс». Крім того, в його складі присутній фенілефрину гідрохлорид і малеат фенирамин. Останній компонент призначений для запобігання появи алергічної реакції. Крім того, він посилює дію парацетамолу і фенілефрину гідрохлориду. А також у складі «Терафлю» є вітамін C. З додаткових компонентів до складу включений ароматизатор, лимонна кислота, цукор, дигідрат натрію і магнію стеарат. Він відмінно допомагає впоратися з нежиттю, головним і суглобовий біль, а також з високою температурою. На відміну від «Колдрексу», «Терафлю» не рекомендують вживати дітям молодше дванадцяти років.

Хворі використовують «Терафлю» по одному пакетику кожні чотири години. Серед побічних ефектів найчастіше спостерігаються болі в області живота, нервозність, печія і висип на шкірі. У разі передозування може з’явитися гіпертонічний криза, спрага і порушення стільця.

Завдяки своєму складу, «Терафлю» вважається більш ефективним ніж «Колдрекс». Він містить більше парацетамолу, а також його складу доданий малеат фенирамин. Крім того, існують різні види «Терафлю», що містять такі смакові добавки, як яблуко і кориця, малина, полуниця і цитрусові.

Препарат «Упсарин Упса»

Це засіб не містить парацетамол, як попередні ліки. У його складі присутній ацетилсаліцилова кислота, яка не менш ефективна при простудних захворюваннях. Крім того, він містить підвищену кількість вітаміну C та багато допоміжних речовин. Продається препарат у вигляді шипучих таблеток, які розчиняються у воді. Діє це засіб досить швидко і вже через п’ятнадцять хвилин можна відчути знеболюючий і жарознижуючий ефект.

Дивіться також:  Антигістамінні краплі: огляд і опис препаратів

Його не призначають дітям віком до семи років. Часовий проміжок між прийомом таблеток повинен складати не менше чотирьох годин. Підлітки, починаючи з чотирнадцяти років можуть вживати до шести таблеток на добу.

З-за ацетилсаліцилової кислоти «Упсарин Упса» не рекомендується використовувати людям з шлунково-кишковими захворюваннями, а також з низькою згортанням крові. Після передозування дуже часто виникає нудота і блювота. Зберігається «Упсарин Упса» протягом трьох років при температурі не нижче п’ятнадцяти градусів.

Порошок «Антигрипін»

Він містить парацетамол, малеат хлорфенамина і вітамін C. Серед допоміжних компонентів присутній ароматизатор, цукор, повідон, цикламат натрію і так далі. В аптеці можна зустріти ромашковий «Антигрипін» і медово-лимонний. Як правило, його не використовують для лікування маленьких дітей. Підлітки можуть вживати «Антигрипін» у кількості, що не перевищує три пакетики на добу.

Серед побічних ефектів присутні: висип на шкірі, сонливість, запаморочення, сухість слизових оболонок. Не рекомендується вживати цей засіб разом з іншими препаратами, що містять парацетамол. Зберігається порошок при температурі не нижче десяти градусів протягом трьох років.

Препарат «Простудокс»

Він має досить велику кількість парацетамолу, який є основним компонентом препарату. Крім того, у складі «Простудокса, також присутній фенілефрину гідрохлорид і вітамін C. Виробники додали у «Простудокс» ароматизатор чорної смородини. Однак колір порошку абсолютно білий. Його не радять вживати малюкам, однак діти старшого віку можуть приймати до чотирьох пакетиків на добу. Курс лікування зазвичай становить три-чотири дні. Серед побічних ефектів відзначають біль у шлунку, блідість, нудоту і запаморочення. Зберігають «Простудокс» протягом трьох років при температурі близько двадцяти градусів.

Відгуки користувачів

Сьогодні можна зустріти чимало добрих відгуків з приводу лікування дитячим «Колдрексом». У напою, який виходить з порошку, досить приємний смак і легкий лимонний аромат. Користувачам дуже подобається той факт, що він практично не викликає сонливості, на відміну від інших подібних препаратів. Пацієнти приймали, як правило, за три «Колдрексу» в пакетиках в добу і, таким чином, всі десять пакетиків вони пропили за три дні. Цього курсу лікування хворим вистачило для того, щоб повністю позбутися від застуди. Якщо людину не турбує кашель або біль у горлі, то він може цілком вилікуватися за допомогою порошку «Колдрекс». За словами користувачів, майже ні в кого не виникало ніяких небажаних ефектів протягом всього курсу лікування. Більш того, одужання настало досить швидко і непомітно.

Покупці часто замислюються: «Все ж, що краще — «Колдрекс» або «Терафлю»»? Обидва препарати мають досить тривалий ефект. Як стверджують користувачі, після вживання порошку надовго зникають усі симптоми застуди. Людина звільняється не лише від головного болю, але також нежиті і першіння в горлі. У дорослих пацієнтів може підвищитися тиск, в результаті чого вони відчують запаморочення. Однак у дітей таких ознак, як правило, не помічалося. Іноді покупці скаржаться на те, що у складі «Колдрексу» занадто багато парацетамолу. З-за цього вони не ризикують приймати порошок частіше двох разів на добу.